V Pardubicích zaplatíte parkovné i pomocí sms

Parkovné v Pardubicích je od 1. října možné platit nejen zakoupením lístku v automatu, ale také pomocí SMS zprávy. Systém běžel několik týdnů ve zkušebním režimu, teď ho mohou naostro využívat i řidiči. Placení parkovného je navíc velice jednoduché.  

„Vezmete mobilní telefon, pošlete SMS zprávu na číslo 902 06, napíšete text, jehož součástí je číslo zóny, doba parkování a registrační značka vašeho vozidla. Obratem se vám vrátí zpět potvrzující zpráva a zároveň se informace o zaplacení parkovného objeví v informačním systému městské policie. Strážníci v ulicích si pak pomocí jednoduché aplikace ve služebním telefonu mohou po zadání registrační značky ověřit, jestli je parkovné skutečně zaplacené,“ vysvětluje ředitel Městské policie Pardubice Petr Kvaš.

Za hodinu stání zaplatíte o tři koruny více, než prostřednictvím místního parkovacího automatu. Cenu totiž navýší poplatky operátorovi a zprostředkovateli této služby. „Pokud parkovací lístek stojí v automatu deset korun, přes SMS vyjde parkování za stejný čas na 13 korun. Tyto tři koruny navíc zaplatí majitelé aut. Možnost placení ale přinese i větší pohodlí.  Když se například někde řidič zdrží, ať už na pracovní schůzce nebo třeba na nakupování, může si parkovné jednoduše prodloužit opět pomocí SMS zprávy a nemusí se tak ke svému autu vracet,“ dodává náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.