Právě se nacházíte:

ZÁMEK PLNÝ KNIH 2017

Knižní veletrh odborné a populárně naučné literatury vydávané paměťovými institucemi ČR a malými regionálními nakladateli. Sedmý ročník nese podtitul Tam a zase zpátky a zaměřuje se na cestovatelství a etnologii.  

RYTÍŘSKÉ SÁLY, 10.11.2017 10:00 - 18:00 hod.

10 h – zahájení veletrhu Zámek plný knih (Mázhaus)
11 h – finále literárně historické soutěže pro školy „Tam a zase zpátky“ (učebna ve III. patře vedle expozice numismatiky)
11 h – zahájení výjezdního zasedání Komise knihovníků Asociace muzeí a galerií (přednáškový sál)
13 h – prezentace čerkeské zbroje z druhé poloviny 18. století darované Josefem Boháčem v roce 1888 Muzejnímu spolku a výstava historických fotografií Kavkazu z poslední třetiny 19. století (Jan Tetřev, výstavní prostory za Vojtěchovým sálem)
13.30 h – vyhlášení výsledků literárně historické soutěže pro školy „Tam a zase zpátky“ (Mázhaus)
14 h – autogramiáda a prezentace cestopisu Jaroslava Dršaty: Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál, nakladatelství Helena Rezková (Vojtěchův sál). Autor zároveň otevře výstavu fotografií v kavárně Zámku Pardubice. 
14.30 h – prezentace čerkeské zbroje z druhé poloviny 18. století darované Josefem Boháčem v roce 1888 Muzejnímu spolku a výstava historických fotografií Kavkazu z poslední třetiny 19. století (Jan Tetřev, výstavní prostory za Vojtěchovým sálem)
15 h – prezentace publikací vydaných Historickým ústavem Akademie věd ČR: Václav Kessler: Paměť v kameni. Druhý život válečných pomníků; Vojtěch Kyncl: Bez výčitek… Genocida Čechů po atentátu na Reinharda Heydricha (Mázhaus)
15.30 h – prezentace čerkeské zbroje z druhé poloviny 18. století darované Josefem Boháčem v roce 1888 Muzejnímu spolku a výstava historických fotografií Kavkazu z poslední třetiny 19. století (Jan Tetřev, výstavní prostory za Vojtěchovým sálem)
16 h – křest knihy Pavla Fialy: Mistr opratí Jiří Kocman, nakladatelství Lenka Gotthardová (Vojtěchův sál)
18 h – Beseda s Pavlínou Brzákovou a autorské čtení z její knihy Dědeček Oge. Učení sibiřského šamana (přednáškový sál) - vstupné 70 Kč

Zámecká kavárna – výstava fotografií Jaroslava Dršaty: S kolem kolem Araratu (od 10. 11. do 17. 12. 2017)
Sloupový sál – výstava finálních posterů z dějepisné soutěže „Naše škola na historických mapách“

Hlavním hostem letošního ročníku bude známá cestovatelka, etnoložka, publicistka a spisovatelka Pavlína Brzáková.

Zajímají vás osudy přírodních národů v odlehlých částech Sibiře a dosud aktivní magické učení tamních šamanů? V tom případě neváhejte a přijďte 10. 11. v 18 h na besedu a autorské čtení z knihy Dědeček Oge do přednáškového sálu Východočeského muzea. Knihy autorky budou k prodeji v rámci celodenního veletrhu v rytířských sálech. Místo na besedu si můžete zarezervovat na e-mailu tetrevova@vcm.cz; vstupné 70 Kč.

http://www.vcm.cz