Z východních Čech na Moravu se na měsíc zkomplikuje doprava

  Doprava z východních Čech na Moravu se na měsíc zkomplikuje. Hlavní dopravní tepnu, silnici první třídy číslo 35, čeká mezi obcí Chvojenec a městem Holice kvůli opravě jednosměrná uzavírka. Potrvá od 30. července do 26. srpna. ČTK o tom informovala mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.  

Délka uzavřeného úseku je asi 2,4 kilometru, stavbaři budou opravovat živičný kryt vozovky. Vozidla ve směru jízdy Holice - Chvojenec pojedou po objízdné trase. Opačný směr pojede po staveništi, uvedla Navrátilová.

Značená objížďka povede přes silnice třetí třídy a bude měřit čtyři kilometry. Hasiči, policisté a záchranná služba budou moci v případě nouze přes staveniště projíždět, v jiných případech budou jako ostatní řidiči využívat objížďky. Uzavírka nebude mít vliv na provoz zastávek pravidelné linkové autobusové dopravy.
 
Další komplikace v dopravě se čekají na podzim, začnou práce na křižovatce U Trojice v Pardubicích. Budou se opravovat chodníky, nadjezd a stavět se bude lávka pro pěší. Na silnici 1/37 směr Přelouč zůstane provoz bez omezení, na vytíženém nadjezdu u Parama se bude muset na nezbytně dlouhou dobu zavést kyvadlová doprava. S dalšími komplikacemi musejí řidiči počítat i na jaře 2013. Měl by se začít opravovat průtah Pardubicemi od Zborovského náměstí po Dům služeb na Masarykově náměstí a Teplého ulici.
 
zdroj: ČTK