Výletní loď Arnošt z Pardubic zahájí letní sezonu za dva týdny

Výletní loď Arnošt z Pardubic zahájí letní sezonu 20. dubna. Kromě tradičních jízd do Srnojed, Kunětic a Brozan připravuje pirátskou jízdu, plavbu se středověkými řemesly nebo koncerty Michala Hrůzy či Petry Hapkové. ČTK to řekl ředitel Dopravního podniku města Pardubic, který loď provozuje, Tomáš Pelikán. 

Ceny jízdného se letos nemění. Jednosměrné jízdné stojí od 130 do 200 korun, za zlevněnou vstupenku cestující zaplatí od 80 do 120 korun, rodinné jízdné přijde na 300 až 450 korun. "Nechceme zdražovat na úkor cestujících, vliv DPH se budeme snažit smazat sami," řekl Pelikán. 

Loď Arnošt z Pardubic je po servisní prohlídce. Generální opravy se dočkala vloni. Za čtyři měsíce dostala novou strojovnu a motory. Přidané plováky zajistily větší stabilitu. Nová je i elektroinstalace, podlahy, lak lodi a ozdobné fólie. Město vyšly opravy na pět milionů korun. 
    
Dopravní podnik loni dostal na provoz lodi 300.000 korun od města a stejnou částku také od kraje. Pelikán předpokládá, že 600.000 korun podnik dostane i letos. "Provozní náklady se nám zaplatí z dotací a jízdného, vyděláme i něco navíc, z toho umořujeme technické zhodnocení lodi," řekl Pelikán. 
    
Turistická lodní doprava po Labi by se výhledově mohla z Pardubic prodloužit až do Hradce Králové. Studie ukazuje, že plán lze uskutečnit. Podle prvních odhadů by projekt stál 30 milionů korun a patrně by se na něm mohly podílet Pardubice i Hradec Králové. 
 
zdroj: ČTK