Vítr v Pardubickém kraji lámal stromy, polomy uzavřely silnici

Hasiči v Pardubickém kraji o víkendu zasahovali u asi 20 událostí způsobených silným větrem. Zejména odstraňovali popadané stromy a polámané větve, které hrozily zřícením na silnice nebo chodníky. Největší škody způsobil vítr v okresech Chrudim, Ústí nad Orlicí a Svitavy, informovala dnes ČTK mluvčí hasičů Vendula Horáková. Silničáři kvůli polomům u Krouny na Chrudimsku uzavřeli vedlejší silnici třetí třídy III/3547. 

Popadané stromy hasiči likvidovali v Seči, Jablonném nad Orlicí, Bojanově, Vysokém Mýtě, Zderazi, Boru u Skutče, Liboměřicích, Svratouchu, Smrčku, Proseči, Ústí nad Orlicí, Kostelci u Heřmanova Městce a v Hodoníně na Chrudimsku. V Horce na Chrudimsku strom v sobotu spadl na železniční trať a k místu události museli hasiči dojít s pilami pěšky. Provoz na trati byl při odstraňování stromu zastaven. 
    
Ve Skutči museli hasiči zajistit plechy, které se uvolnily na střeše městského úřadu. Hasiči zajišťovali i stříšku, kterou uvolnil vítr nad vchodem do obchodu v Hlinsku. 
    
Podle meteorologů by měl dnes vítr v Pardubickém kraji výrazně slábnout. V jižní části kraje a na horách by mohl mít dnes ještě v nárazech rychlost až 70 kilometrů v hodině, v noci by měl zeslábnout na 20 kilometrů v hodině. 
 
zdroj: ČTK