Ve skicentru Sněžník chystají jednu z nejdelších sjezdovek v zemi

V areálu Sněžník v Dolní Moravě na Orlickoústecku vznikne jedna z nejdelších sjezdovek v zemi. Bude měřit téměř tři kilometry. Lyžaři by se po ní mohli poprvé svézt v sezoně 2014/2015. ČTK to řekl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

"Dostaneme se do nadmořské výšky něco ke 1200 metrům, jistota lyžování bude od podzimu do jara. Sjezdovka bude mít na šířku 80 metrů, což je na české poměry nadstandard," řekl Palán.
 
Sjezdovka by měla mít parametry červené a modré, tudíž bude vhodná pro středně pokročilé lyžaře. Podle Palána bude hodně "členitá a příjemná". Na vrchol Slamníku vyveze lyžaře buď kotvová lanovka, nebo sedačková lanovka. Projekt se teprve připravuje.
 
"Nad hotelem Vista vybudujeme středovou sjezdovku, která pak povede od chaty Slaměnka až na vrchol Slamník," řekl Palán.
 
Společnost také plánuje rozšíření wellness u hotelu Vista a v budoucnu chce postavit ještě sportovní halu s relaxačním zázemím. Je to ale otázka několika let.
 
Lyžařské středisko se rozšiřuje několik posledních let. Vznikly dvě čtyřsedačkové lanovky Sněžník a Slon, obslužné objekty u nástupních stanic nebo občerstvení na sjezdovce. Nová je chata Slaměnka i hotel Vista se 300 lůžky, kongresovým centrem a sportovišti. Dosavadní celkové náklady na rozšíření a modernizaci areálu se blíží miliardě korun. Další desítky milionů korun bude stát nová sjezdovka.
 
"Klient je náročnější z pohledu doplňkových služeb, parkování, stravování, bydlení. Poslední dvě sezony nám ukázaly, že naše investice byla správná," uvedl Palán.
 
zdroj: ČTK