V Pardubicích byla objevena dosud největší pěstírna konopí

Kriminalisté objevili dosud největší pěstírnu konopí na Pardubicku. V budově nedaleko centra Pardubic našli 1500 rostlin. Část z nich rostla v květináčích a část byla sklizená a připravená k sušení. ČTK o tom informoval policejní mluvčí Jozef Bocán.

"O komfort rostlin se staralo více než sto výbojek s transformátory. V místě byla také důmyslně zařízená vzduchotechnika a elektroinstalace. Zajištěno bylo i více než 8000 litrů substrátu na rostliny a desítky balení chemie k pěstování," uvedl Bocán.

Na místo přijeli pardubičtí policisté i zásahová jednotka Královéhradeckého kraje se služebním psem. Všechen materiál z místa odvezlo několik nákladních automobilů. O nálezu kriminalisté informovali majitele objektu, který prostory pronajal cizincům, tvrdil však, že za jiným účelem. Pardubičtí policisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládaní s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento skutek hrozí jeden rok až pět let vězení.
 
Na velkou pěstírnu konopí narazili policisté v kraji také v polovině května, kdy v Cholticích na Pardubicku zajistili ve sklepech domu 795 rostlin. Policisty upozornili na celou věc energetici.
 
zdroj: ČTK