V Bohdanči skončilo centrum pro lidi s demencí, chyběl personál

Léčebné lázně Bohdaneč zhruba po půl roce ukončily provoz Centra spokojeného stáří pro lidi s demencí. Neměly dostatek kvalifikovaného personálu. Služby i klienty lázně přesunuly do Svobody nad Úpou. ČTK o tom informovala Kateřina Stará ze společnosti. 

Centrum se staralo o 24 klientů s Alzheimerovou chorobou, kteří v Centru spokojeného stáří žili. Stejný počet zaměstnanců ale zařízení potřebovalo. Především kvalifikovaných sester je však velmi málo. 
    
"S touto skutečnostní se bohužel potýkáme i my, a proto nejsme schopni garantovat potřebný rozsah zdravotní péče pro plnou kapacitu našeho bohdanečského centra," uvedl Jiří Vitík, statutární ředitel lázní Bohdaneč a Teplice nad Bečvou. 
    
Centrum ve Svobodě nad Úpou má téměř trojnásobnou kapacitu a dostatek personálu. 
    
Zrekonstruovaný pavilon Bílý, kde sídlilo bohdanečské centrum, nezůstal prázdný, slouží klientům lázní, kteří si léčí v Bohdanči pohybové ústrojí, dodal Vitík. 
    
V Pardubickém kraji po zrušení bohdanečeského centra existuje deset domovů se zvláštním režimem, které pečují o lidi s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Poskytují okolo tisícovky lůžek. 
 
zdroj: ČTK