Účinky micelární vody na náš obličej. Tipy, jak jí nejlépe používat

Základním předpokladem dobře vypadající pleti je naše péče o ní. Jejímž základem je pravidelné čištění, a to ideálně dvakrát denně – ráno a večer.  

„Velmi dobrým pomocníkem nám k tomu může být i micelární voda. Jedná se o přípravek, který vzniká kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček tzv. micel. Ty působí jako magnet. Při kontaktu s kůží navážou na svůj povrh nečistoty, které následně uzavřou ve svém centru a tím umožňují šetrné čištění pleti bez podráždění.

Obecně platí, že micelární voda je k pleti velmi šetrná, nedráždivá a nepůsobí alergické reakce a zároveň umožňuje kvalitní odlíčení a očistu. Neobsahuje mýdlo, alkohol ani parfemaci.  Vzhledem k tomu, že existuje mnoho micelárních vod na trhů je vhodné se poradit s ošetřujícím dermatologem, který pomůže vybrat nejvhodnější přípravek.

K odličování micelární vodou vždy používáme bavlněné tampónky. Odličujeme se zpravidla ve dvou vrstvách. V závislosti od stupně znečištění. Výhodou je, že pleť již následně nemusíte oplachovat vodou, která může kůži podráždit (v závislosti na kvalitě či tvrdosti). Na trhu je celá řada micelárních vod a odličovacích ubrousků napuštěných micelární vodou, což je vhodné při cestování,“ říká MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Fotografie MUDr. Lucia Mansfeldová