Svitavská psychiatrie se modernizuje a rozšiřuje

Ve Svitavské nemocnici začala rozsáhlá modernizace objektu psychiatrie za více než 78 milionů korun bez DPH. Nejdříve se postaví nová přístavba, poté bude opraven stávající objekt. Celkový počet lůžek se díky tomu zvýší stejně jako komfort pacientů a kvalita péče. 

Lůžkové psychiatrické oddělení a plicní ambulance zůstanou až do podzimu v původních prostorách. "Potom lůžkové psychiatrické oddělení přesuneme do náhradních prostor ve druhém patře budovy rehabilitace, kterou začne stavební firma opravovat na konci srpna," uvedl ředitel nemocnice Pavel Kunčák. Po dobu rekonstrukce bude mít oddělení stejnou kapacitu. Ambulance psychiatrie se už dočasně přemístila do objektu plicní ambulance. 
    
Pardubický kraj, který nemocnici zřizuje, z části uhradí náklady na stavbu s pomocí evropských fondů. Dokončena by měla být na přelomu roku 2014 a 2015. 
    
Psychiatrie sídlí v historické budově, která je součástí bývalého kláštera redemptoristů, a přiléhá k ní park. Stav oddělení je nevyhovující a nepostačuje ani kapacitně. Po modernizaci by psychiatrie měla sloužit pro spádového území s více než 100.000 obyvateli. Nyní je více než polovina pacientů s trvalým bydlištěm v Pardubickém kraji hospitalizována mimo region. 
 
zdroj: ČTK