Sníh a déšť komplikuje jízdu motoristům

Na řadě míst dnes dopravu komplikuje padající sníh nebo déšť se sněhem, silnice mohou i namrzat. Jinde leží vrstva uježděného sněhu, která například v Krkonoších dosahuje pěti centimetrů. Řidiči musí dát pozor na zasněžené vozovky, někde na ledovku. Řidiči musí počítat se sníženou viditelností, a to i na dálnici D1.

Na některých silnicích v Královéhradeckém a Pardubickém kraji leží vrstva uježděného sněhu, která například v Krkonoších dosahuje pěti centimetrů. Všechny cesty na východě Čech jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, místy motoristům komplikuje jízdu sněžení, zjistila ČTK z informací silničářů.

Hlavní silniční tahy jsou mokré po chemickém ošetření, na některých komunikacích leží zbytky rozbředlého sněhu. Cesty, na kterých je uježděná vrstva sněhu, jsou kryté inertním posypem.
 
Na většině území hradeckého a Pardubického kraje je zataženo, teploty se pohybují několik stupňů pod bodem mrazu. Na Jičínsku je místy mlha. Sněhové přeháňky hlásí například na Rychnovsku, Chrudimsku, Orlickoústecku či Svitavsku.
 
zdroj: ČTK