Skicentra v Pardubickém kraji chystají zahájení sezony

Lyžařská centra v Pardubickém kraji se s předstihem připravují na nadcházející sezonu. Lyžaři si poprvé zajezdí slalom na čas, vyzkoušejí nové překážky ve snowparku nebo se občerství v opravené chatě s vyhlídkou na údolí. Ceny za jízdu na vleku či další služby se nezmění vůbec nebo jen mírně. ČTK to zjistila mezi provozovateli skiareálů. 

Ve skiareálech se nyní upravují svahy, připravují sněžná děla, opravují vleky a nebo třeba jen malují místnosti. Areály chtějí zahájit sezonu přibližně v polovině prosince. 
    
Novinkou ve skiareálu Sněžník v Dolní Moravě budou čtyři vyhlídková a odpočívací místa. Centrum také přistavuje na chatě Slaměnka prosklenou terasu a stávající terasu zastřeší, čímž zvýší kapacitu restaurace. "Chata bude nabízet občerstvení v alpském stylu, bufetové stoly. Venku budou lehátka," řekl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán. 
    
Ceny za skipasy zůstanou na úrovni minulé sezony. Areál rozšíří nabídku dětských a rodinných skipasů. Zavádí také sněžné taxi, které bude vozit děti z hotelu Vista do lyžařského parku. "Nově také nabídneme ohřívárnu, dětský klub s hlídáním těch nejmenších dětí a rozšíříme dětský park prostorově i o hrací prvky," řekl Palán. 
    
V letošní sezoně si lyžaři v Čenkovicích a Červené Vodě mohou koupit společnou jízdenku pro obě střediska. Ceny budou stejné pro obě údolí. "Majetkově jsme vstoupili do lanové dráhy na čenkovické straně. Ceny, jaké byly nastavené loni v Červené Vodě, budou stejné nebo podobné i letos," řekl ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka. 
    
Areál v Červené Vodě slibuje také nové překážky ve snowparku pro pokročilé i méně pokročilé snowboardisty. Centrum také vybudovalo novou sjezdovku pro začínající lyžaře a malé děti. 
    
V Hlinsku na Chrudimsku město nechalo postavit novou příjezdovou silnici až na parkoviště. Další údržbové práce za stovky tisíc korun zaměstnanci dělají přímo v areálu. 
    
"Chceme instalovat na černou sjezdovku trvalou časomíru, aby si lidé mohli zkusit jezdit v brankách na čas. Terénní úpravy jsme už provedli," řekl Robert Vokáč z hlineckého skiklubu. 
    
"Ceny se výrazně měnit nebudou. Budeme jenom respektovat inflační vývoj během uplynulých dvou let," dodal Vokáč. 
    
V malém příměstském areálu Přívrat u České Třebové chtějí rozšířit nabídku lyžařské školy pro děti. Dřív instruktoři vyučovali jednotlivce, nyní plánují nabídnout skupinám malých lyžařů celodenní, týdenní a dvoutýdenní turnusy. Lyžaři v Přívratu letos víc platit nebudou, řekla ČTK zaměstnankyně areálu. 
    
"Jsme malý areál a víc už toho vymyslet nemůžeme. Máme dva dětské vleky a dva velké vleky, kolotoč pro děti. Pořídili jsme lepší vybavení pro lyžařskou školu," dodala pracovnice skicentra. 
 
zdroj: ČTK