S kapsami plnými drog se vloupal do auta

Strážníci ve Chvaleticích brzy ráno zadrželi v Masarykově ulici muže, který se vloupal do auta. Po kapsách měl hromadu drog.  

„Oznámení přijali strážníci
v době svého volna. Ihned vyrozuměli i místní oddělení státní policie a okamžitě vyrazili na místo hlídkovým vozem, který mají právě pro takové případy k dispozici i po pracovní době," uvedla vrchní strážník Aneta Hámorská.
Když hlídka dorazila na místo, podezřelý muž v mikině s kapucí na hlavě se nacházel ve voze, který měl rozbité boční okénko.

„Strážníci muže omezili na osobní svobodě, protože byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu," dodala Aneta Hámorská.

Nemalé překvapení na zasahující strážníky ale čekalo, když se chtěli přesvědčit, zda zadržený muž u sebe nemá nějakou zbraň. Ta se nenašla, ale začaly se z něj sypat drogy, a to doslova ve velkém.

„U muže bylo nalezeno větší množství injekčních stříkaček, pervitin a několik krabiček a igelitových sáčků plných marihuany. V tomto případě rozhodně nešlo pouze o dávku na ubalení pár cigaret," podotkla Aneta Hámorská.

Zadržený muž i s nalezenými drogami byl předán státním policistům, kteří se také dostavili na místo. „Šetřením bylo zjištěno, že muž si nad ránem vzal dávku pervitinu a odstavený vůz chtěl pak bez svolení majitele použít 
k odpočinku," sdělila Deníku Aneta Hámorská.

Případem se zabývá kriminální policie.