Rozhovor s NLP trenérem Miroslavem Šůsem o úskalí osobního rozvoje, 4.část

V dnešním pokračování rozhovoru s NLP trenérem a koučem Miroslavem Šůsem jsem se probrali, kde všude lze NLP (Neuro lingvistické programování) použít. Velice nás zaujalo, ve kterých oblastech lze NLP použít. Přečtě sei dnešní rozhovor a napište nám, která oblast je pro Vás zajímavá?

Co by Vás mohlo zajímat o osobním rozvoji? Setkání s NLP trenérem Miroslavem Šůsem. 4. díl

Minule jsme si s NLP trenérem a koučem Miroslavem Šůsem vyzkoušeli jednoduché techniky. Tak jak se Vám vedlo? Bylo to pro Vás použitelné?

My jsme je pro sebe používali a opravdu nám to pomáhalo. A tak nás zajímalo, kde všude můžeme NLP (Neuro lingvistické programování), použít?

Miroslav Šůs NLP trenér se příjemně usmál a odpověděl otázkou:

Co myslíte, kde můžete techniky NLP (Neuro lingvistické programování) použít?

Pokud se podíváme zpátky na sebe, když jsme se prvně potkali, velice mě zaujalo, v jaké pohodě jste byl. Takže pro mě to byl právě tento moment, který byl pro nás hodně inspirující.

„Děkuji, a to je jedna z oblastí, kde můžeme NLP (Neuro lingvistické programování) použít, ovládat svůj stav a nastavit se, jak se chci cítit. Napadá Vás ještě něco dalšího?“

S tím je asi spojená i vlastní sebedůvěra a pozitivní mentální přístup?

„Výborně. Ještě něco Vás ve spojitosti s tímto napadá?“

Velice rádi bychom si vylepšil své komunikační dovednosti a na to navázané přesvědčovací schopnosti. I na to by šlo použít NLP?

„Přesně tak. NLP je založeno na komunikaci k sobě i ke svému okolí. Když se lépe naučíme, jak komunikovat s okolím, tím budeme mít i lepší přesvědčovací schopnosti. Velice rychle si takto můžete vylepšit své osobní vztahy. Dokážete rychle nastavit raport s klientem, zákazníkem a pracovními kolegy.

V jaké další oblasti by se NLP dalo ještě použít?“

Napadá nás, že bychom to mohli použít při nalezení svých cílů a smyslu života. I tady by se dalo NLP použít?

„Vynikající, jsem rád, že začínáte rozšiřovat své pohledy na možnosti NLP. Můžeme ho použít nejenom na nalezení či upřesnění svých cílů, smyslu života a také uvědomit si sám sebe, najít volnost a přijmout svou jedinečnost a dovolit si ji rozvíjet. Můžeme se naučit nové dovednosti, hledat kreativní způsoby řešení našich problémů. To může být pro mnoho z nás docela slušná výzva.“

Takže můžeme být více sebejistí. A co když máme z něčeho strach?

„Spousta z nás má z něčeho strach a někdy až panický. Na to lze NLP také použít, a to nejen na strachy a také na fóbie a bloky. S tím souvisí i vlastní nepříjemné zážitky, které nás mohou omezovat, a i blokovat v našem jednání s ostatními. NLP můžeme použít právě pro překonání efektů minulých negativních zkušeností. S tím je spojena i možnost naučit se a získat nové dovednosti, které obdivujeme u jiných a třeba i změnit své nechtěné návyky.

Ještě Vás napadá nějaká další oblast?“

Takže bychom si mohli pomoci sami sobě? Naučit se mít vždy možnosti řešení situaci a mít v každé situaci možnost mít vlastní volbu?

„Ano, správně to vidíte. Můžete se naučit chápat reakci druhých, vždy vidět možnosti řešení situací, a to hned několik a tím si dovolit rozšiřovat své hranice, být více kreativní.

Napadá Vás ještě nějaká oblast, v které by NLP mohlo pomoci?

Ještě jsme se nemluvili o tom, co bychom mohli použít k dosažení vlastních cílů. I tady je možné použít NLP?

„Vynikající, právě pro osobní rozvoj a dosažení vlastních cílů je NLP velmi účinný nástroj. Pomáhá nám být více kreativní při dosažení svých cílů, naučit se zaměřit na to co skutečně chceme a směřovat svou energii k jejich dosažení. Vyrovnat své hodnoty a přesvědčení s tím, čeho chceme dosáhnout, pracovat ve svých nejlepších silách a dosáhnout i cíle, které byli pro nás dříve nemyslitelné.“

Dnes jsme opravdu ukázali, kde všude je možné NLP použít. Velice by nás zajímal Váš názor, kde všude byste NLP použili Vy. Proto Vás tímto vyzýváme, napište nám Váš názor, popřípadě Vaše dotazy do naší diskuse nebo můžete napsat rovnou NLP trenérovi Miroslavu Šůsovi na email trener@nlp-trener.cz.

Těšíme se na Vaše dotazy a náměty a některé z těch zajímavých probereme příště.