Rodinný Oblaka fest v Pardubicích bude dvoudenní

Druhý ročník Oblaka festu v Pardubicích se letos o jeden den prodlouží. Dvoudenní akce, která se uskuteční v polovině června, je určena pro rodiny s dětmi. Na festivalu vystoupí písničkářka Radůza, loutkové divadlo Drak či akrobaté Cirku La Putyka. Novinářům to dnes řekl pořadatel Václav Mazal. 

"Inspirovali jsme se podobnými festivaly ve Velké Británii. V ideu festivalu velmi věříme. V programu dáváme prostor těm, na které se nedostává v rádiích. Letošní festival bude vpravdě mezinárodní," řekl pořadatel. 
    
Oba dva dny diváky čeká jedno z nejnovějších představení souboru Cirk La Putyka s názvem Play. Akrobatická čísla se odehrávají na dětském hřišti. Potkává se na něm několik generací, malé děti, jejich rodiče, prarodiče a dospívající mládež. O hřiště se stará vysloužilý cirkusák. 
    
"Snažili jsme se přinést nové cirkusové disciplíny, které nejsou obvyklé na českých ani evropských manéžích," řekl principál Rostislav Novák mladší. 
    
Lidé uvidí jednu z nejnebezpečnějších disciplín, kdy se akrobaté na houpačce dostávají do výšky devíti metrů. Představení je plné závěsné i pozemní akrobacie, žonglování, klaunů a na scéně je i živá hudba. 
    
"Je krásné si uvědomit, kolikrát za život se člověk ocitá na dětském hřišti a proč," řekl principál. 
    
O cirkusové šapitó se akrobaté podělí s triem Squadra Sua s klaunérií Soldates nebo s písničkářkou Radůzou, která nerada vystupuje pod širým nebem. Na hudební scéně vystoupí kapely Pískomil se vrací, Lake Malawi s frontmanem Albertem Černým nebo slovenská skupina Korben Dallas a jejich krajanka Janais. Moderování se ujme herec Tomáš Hanák. 
    
"Kromě programu si budou moci děti užít i nejrůznější atrakce a workshopy. Naučí se ovládat jojo, žonglovat, chystá se dílnička zahradničení. Rozšířenější bude nabídka tvůrčích a řemeslných dílen. Nebude chybět oddychová zóna pro maminky s dětmi," řekl Mazal. 
    
Festival se bude konat na zelené louce, buď jako loni ve čtvrti Cihelna, nebo na pravém břehu Labe mezi mosty Pavla Wonky a kapitána Bartoše. Pořadatel ještě o místě konání jedná. Podrobnější informace o programu jsou k dispozici na stránkách festivalu. 
 
zdroj: ČTK