Ředitelem policie v Pardubickém kraji se stal Jan Švejdar

Vedení Krajského ředitelství policie Pardubického kraje se dnes ujal Jan Švejdar. Dosud působil v čele policie Královéhradeckého kraje. Ve funkci nahradil Radka Malíře, který odchází na místo ředitele policie v Jihlavě. 

Rotace ředitelů krajské policie začala u bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka. Ve vedení policie v Královéhradeckém kraji nahradil Švejdara, který se přemístil do Pardubic, pardubický ředitel na Vysočinu, jihlavský ředitel Miloš Trojánek do vedení jihočeské policie. Tamního ředitele Radomíra Heřmana pověřil první náměstek policejního prezidenta Tomáš Tuhý vedením projektu zaměřeného na modernizaci policejního školství a technického zabezpečení policie pro živelní katastrofy. 
    
"K této změně nedochází z důvodu, že by kdokoliv z policejních manažerů, kteří se v tuto chvíli přesunují na jiný post, fungoval špatně. Naopak jejich práce si velice cením a vážím," řekl dnes novinářům náměstek policejního prezidenta Tuhý, který policii od 1. března dočasně vede po odchodu Petra Lessyho. 
    
Malíř působil v čele krajské policie v Pardubickém kraji od vzniku krajského ředitelství k 1. lednu 2010. 
 
zdroj: ČTK