Prezident Zeman zahajuje třídenní návštěvu Pardubického kraje

Setkáním s hejtmanem Pardubického kraje, krajskými zastupiteli a některými starosty obcí dnes začíná třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Pardubickém kraji. Během svého pobytu se hlava státu sejde s vedením několika měst Pardubicka, Chrudimska a Orlickoústecka a prohlédne si tři výrobní firmy. Na programu má i setkání s vojáky 43. výsadkového praporu v Chrudimi a veterány a s občany. Bývalý pardubický radní Jan Němec (TOP 09) na první den prezidentovy návštěvy organizuje protest demonstrantů se symbolickou červenou kartou, tedy Zemanových kritiků.

Prezident během pobytu v regionu přijede na radnice v Přelouči, Chrudimi, Hlinsku a Chocni. V Třemošnici na Chrudimsku se zúčastní slavnostního otevření nové výrobní haly společnosti Dako CZ, která vyrábí brzdné systémy pro kolejová vozidla. V Hlinsku si prohlédne tamní mlékárnu, ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku výrobce autobusů společnost Iveco Czech Republic. Návštěvu zakončí v Rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí.
 
Zemana doprovází manželka Ivana, která má svůj vlastní program. Navštíví například dětský domov v Holicích, chráněnou dílnu v Pardubicích či muzeum dýmek v Proseči.
 
Prezident strávil tři dny v Pardubickém kraji již v roce 2013. Tehdy navštívil tři okresy a šest měst a obcí. Kromě setkání se zástupci radnic a veřejností byl program zaměřen zvláště na velké firmy a problematiku zdravotnictví.
 
zdroj: ČTK