Před Velkou pardubickou se zastřihují ploty a rovná dráha

Dostihové závodiště v Pardubicích se připravuje na vrchol sezony, jímž bude 13. října 123. ročník Velké pardubické. Kromě sekání trávy je nutné například vyspravit a srovnat dráhu po posledních dostizích. Zastřihují se živé ploty, opravují a natírají se překážky, na nichž je změkčovací materiál, aby se koně příliš neuhodili. 

Důležité je, aby dostihová dráha měla správnou vlhkost a nebyla příliš tvrdá. "Zatím jsme nekropili, bylo dost vlhko, ale teď se asi bude muset začít zavlažovat. Uvidíme podle předpovědi počasí. Musíme na dráhu dát asi 40 milimetrů srážek, aby se půda provlhčila do čtyř centimetrů," řekl ČTK správce dráhy Jiří Janda. 
    
Již v dubnu před zahájením sezony závodiště nechalo vykácet některé topoly, které nebyly v dobrém stavu. Pořadatelé dostihů upravili a vyspádovali oranici, při úpravě bylo přemístěno na 1000 tun zeminy. Vybagrovali a vyčistili také přibližně dva kilometry drenážních příkopů. 
    
V úsecích v oblasti startu a u některých skoků a pak také na třech čtvrtinách hlavní travnaté dráhy v délce 1800 metrů bylo rozmetáno na 300 tun kompostu, který se musel zapravit do travnatého povrchu. Zároveň se upravila i písková dráha. 
 
zdroj: ČTK