Policie získala od pardubického kraje technické vybavení

Pardubický kraj daroval policii technické vybavení. Krajské ředitelství obdrželo ve středu 28. prosince od Pardubického kraje 3 defibrilátory, 9 kusů GPS přístrojů a 4 bezdrátová sluchátka.

Darovací smlouvu a dohodu o vzájemné spolupráci mezi Krajským ředitelstvím policie a Pardubickým krajem dnes podepsal hejtman Radko Martínek s ředitelem Radkem Malířem.

„Mezi krajským ředitelstvím policie a krajem dochází k vzájemné výměně informací a údajů, které jsou nezbytné pro zajištění problematiky krizového řízení a funkčnosti integrovaného záchranného systému. Důležitou oblastí je i využívání přístrojů GPS zejména při hledání ztracených osob,“ přiblížil hejtman Radko Martínek vzájemnou spolupráci.

Již v minulosti Pardubický kraj formou věcných darů nebo finanční dotace podporoval základní složky Integrovaného záchranného systému - Hasičský záchranný sbor ČR i Policii ČR.

Policejní ředitel Radek Malíř uvedl, že vybavení zefektivní práci policistů a zároveň přispěje k ochraně lidských životů.

„Satelitní navigační systém GPS je pro nás neocenitelným pomocníkem při pátrání po ztracených osobách v neznámém a nepřehledném terénu, bezdrátová sluchátka budou sloužit členům mobilního vyjednávacího týmu, který je nasazen v krizových situacích.“

Defibrilátory umístí policisté ve výjezdových vozidlech hlídek. Tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský uvedl, že soupravy automatických externích defibrilátorů jsou stejné jako typy, které Pardubický kraj v roce 2009 daroval čtyřem oblastním spolkům Českého červeného kříže, Horské službě ČR a dvěma místním skupinám Vodní záchranné služby.

„Defibrilátory máme i na recepci krajského úřadu, v divadle i jinde v Pardubicích. Všude dobře slouží, zachraňují životy a proto je dobře, že nově budou i v hlídkových vozech policie,“ je přesvědčený hejtman Martínek.

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje začala oficiálně 1.ledna 2010.

zdroj: ČTK