Plavecký areál otevře v květnu

Už rok a půl se Pardubáci musí obejít bez krytého bazénu. Rozsáhlá modernizace Plaveckého areálu Na Olšinkách se ale rychle blíží ke svému zdárnému konci. Pokud nenastanou nečekané komplikace, otevřou se dveře prvním návštěvníkům 1. května.

Plavecký areál s padesátimetrovým bazénem se Na Olšinkách začal stavět už v roce 1959. Jeho výstavba se ovšem protáhla třicet let. V roce 1967 byla jeho výstavba dokonce na dvanáct let zastavená a dokončený byl až na podzim roku 1990. Překrývající se stavební technologie a táhnoucí se doba výstavby, se ovšem podepsaly na technickém stavu. A tak už se jedenáct let po otevření muselo sáhnout k rekonstrukci hlavní budovy a řadu posledních let mohl bazén fungovat jenom díky výjimkám hygieniků. 21. 6. 2010 proto zastupitelé schválili modernizaci Plaveckého areálu. Rozhodli také o tom, že bude zrušený unikátní skokanský bazén s desetimetrovou věží, který nahradí moderní bazén s řadou atrakcí. „O podobě skokanské části se vedly vášnivé debaty a část zastupitelů si přála zachovat skokanskou věž. Je ovšem pravdou, že aquapark Pardubice také neměly, a že bude pro naše občany přínosem,“ říká náměstek primátorky Jindřich Tauber. Celá modernizace bazénu, včetně rekonstrukce Letní pláže, přijde na 531 milionů bez DPH.

Na obřím staveništi v těchto dnech vrcholí dokončovací práce v interiérech, na kterých pracuje současně až sto padesát dělníků. Hotové je  již parkoviště, které úspěšně prošlo kolaudací, a venkovní podoba bazénu. V interiérech jsou dokončené podhledy a finišuje se s pokládkou obkladů, montáží světel a zámečnickými pracemi. Postupně probíhají také zátopové zkoušky, při kterých se zkouší těsnost bazénů, a přibližně měsíc před otevřením areálu proběhnou funkční zkoušky. „Žádné velké problémy při výstavbě nebyly, počítáme tedy s tím, že prvního května by areál přivítal první návštěvníky,“ věří Tauber.

O měsíc nebo dva později bude také otevřená zrekonstruovaná venkovní Sluneční pláže. O její opravě za téměř 33 milionů (bez DPH) se totiž rozhodlo až v průběhu rekonstrukce samotného Plaveckého areálu. Stejně jako vnitřní „padesátka“ budou teď venkovní bazény z nerezových van.

Novým provozovatelem Plaveckého areálu bude obecně prospěšná společnost PAP Pardubice. O jejím zřízení rozhodli zastupitelé na podzim minulého roku. Správní rada společnosti plánuje, že do března zveřejní, kolik bude stát vstup do jednotlivých částí areálu. „Našim cílem je, aby bylo přijatelné pro všechny. Předpokládám, že vstupné do padesátimetrového bazénu se bude pohybovat mezi 50 až 55 korunami a do aquaparku kolem sto korun za hodinu,“ dodává Jindřich Tauber.

www.pardubice.eu