Pardubický kraj důvěřuje dál alternatívnímu dodavateli energií

Pardubický kraj bude i další rok využívat nízké ceny elektřiny. Ty získal prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy. V roce 2015 budou dodávky opět proudit od CENTROPOL ENERGY, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií. K dodávkám v hladině nízkého napětí v objemu téměř 11 GWh bude Pardubický kraj nově odebírat i 23 GWh v hladině vysokého napětí. Dodávky dosáhnou celkové hodnoty zhruba 34 milionů korun. 

CENTROPOL ENERGY i nadále posiluje svojí pozici hlavního dodavatele elektřiny českých krajů a řady dalších významných státních institucí a velkých měst. Dodávky míří například do Brna, Olomouce, Hradce Králové, Pardubic, Liberce, Ústí nad Labem a Karlových Varů. „Každý ví, že dosáhnout úspěchu je těžké, ale ještě těžší je tento úspěch zopakovat. Jsem hrdý na to, že CENTROPOL  ENERGY má v krajích a krajských městech stále co nabídnout,“ říká předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf.
 
Dodávky elektřiny proudí například do Středočeského, Libereckého, Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Na elektřinu od Centropolu se budou v Pardubickém kraji mimo jiné spoléhat mateřské, základní a střední školy, gymnázia, zdravotnická zařízení a mnoho dalších příspěvkových organizací zřizovaných krajem.
 
Do Pardubického kraje CENTROPOL ENERGY dodá celkem 34 GWh elektřiny v celkové hodnotě 34 milionů korun. 
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, více než polovina krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodním sítím ENAPO a HRUŠKA, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. 
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013. 
 
Ladislav Šticha