Pardubický bazén se opět otevře

Pardubické akvacentrum může po téměř dvouleté rekonstrukci opět přivítat návštěvníky. Po dnešním slavnostním otevření se široká veřejnost dočká v pátek 1. června. Přestavba plaveckého areálu stála 544 milionů bez DPH. Novinářům to sdělil náměstek primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).

Z původního plaveckého areálu zůstal zachován padesátimetrový plavecký bazén, který má ale za sebou opravy a nově ho tvoří nerezová vana, která by podle výrobců měla vydržet desítky let. Místo původního skokanského bazénu vzniklo několik bazénů, například hluboký bazén, nad kterým je horolezecká stěna. Pro návštěvníky je připravený i bazén s protiproudem nebo vlnobitím. Úplnou novinkou je také wellness centrum s vířivkou pro 12 lidí, řadou saun a také ledovou komorou. Wellness doplňuje odpočinková zóna s lehátky a dalšími prostory.

"Kapacita vnitřních prostor je podle nás 600 lidí plus dalších 60 lidí se vejde do wellness zóny. Letní pláž, která se otevře v červenci, by mohla pojmout až 1700 lidí," uvedl ředitel společnosti PAP, která bazén spravuje, Jiří Vysoudil.
 
Město počítá s tím, že bude na provoz akvacentra doplácet. Pokud by areál denně navštívilo 150 lidí, město by na provoz muselo doplácet cca 30 milionů korun. Vedení města proto doufá, že návštěvy budou vyšší, a to někde kolem 300 lidí denně a ztráty by tak měly být minimální.
 
Stanovený je i ceník a otevírací doba. Například dospělý návštěvník zaplatí za dvě hodiny v bazénu 80 korun, za akvapark 160 korun a za wellness 220 korun. Lidé, kteří budou chodit plavat pravidelně, budou mít slevy. Bazén se návštěvníkům otevře ve všední dny v 6:00, aqua zóna v 10:00 a wellness ve 12:00, zavírat se bude ve 21:45. Více informací návštěvníci najdou na nových webových stránkách www.aquapce.cz.
 
Součástí akvaparku je i letní pláž s tobogány a venkovním bazénem, kterou stavbaři opravují také. Hotový je bazén, nyní se dělají terénní úpravy. Letní pláž se má se otevřít 1. července.
 
zdroj: ČTK