Pardubice opravují školy a školky za více než 42 milionů korun

Část mateřských a základních škol v Pardubicích podstupuje během letních prázdnin nákladné opravy. Celkem do nich město investuje přes 42 milionů korun. Budovy svých středních škol opravuje i Pardubický kraj. ČTK o tom informovali Šimon Hradní z tiskového úseku magistrátu a Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů hejtmanství.

Největší investicí Pardubic je zateplení Základní školy Závodu míru za 22 milionů korun, asi 90 procent uznatelných nákladů by měla pokrýt dotace. Provoz školy tyto stavební práce, které skončí až v únoru příštího roku, neomezí, zkomplikoval jej však nález azbestu ve střešní konstrukci. Jeho odstranění si vyžádá 8,7 milionu korun a žáci se budou kvůli tomu učit v září v jiných školách.
 
Pardubice také například za více než tři miliony korun vymění okna v Mateřské škole Gebauerova, za dva miliony korun opraví sociální zařízení v Mateřské škole Na Třísle, přestaví za 1,2 milionu korun školní družinu Základní školy Ohrazenice na školku nebo opraví osvětlení a vymění podlahu v tělocvičně v Obchodní akademii Štefánikova za 2,2 milionu korun. I když některé práce skončí až v průběhu prvního školního měsíce, provoz školských zařízení to neomezí.
 
Prázdniny využívá k opravám budov středních škol také Pardubický kraj. Mezi největší akce patří rekonstrukce střechy Obchodní akademie Chrudim za 4,5 milionu korun, rekonstrukce suterénních prostor elektrotechnické průmyslovky v Pardubicích za 3,9 milionu korun, adaptace šaten na posluchárnu v pardubickém Gymnáziu Mozartova za 2,2 milionu korun nebo rekonstrukce společenského sálu Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi za 4,5 milionu korun. Hejtmanství také za 4,3 milionu korun zmodernizuje kotelnu a odstraní komín ve Střední odborné škole a učilišti v Poličce a nechá rekonstruovat kotelnu v Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli. Stavební práce nepřesáhnou konec roku.
 
zdroj: ČTK