Paní Simona: Zavřela jsem kadeřnický salón, abych se mohla věnovat nemocnému synovi

V květnu 2013 lékaři diagnostikovali tehdy šestiletému Matyáškovi Ewingův sarkom pravé pažní kosti. Pro rodinu paní Simony, která s manželem vychovává 4 děti, život nabral úplně jiný směr. „Okamžitě byla zahájena léčba ve Fakultní nemocnici Motol. Ze dne na den jsem musela nejmladší dceru Nelu odstavit od kojení. Odloučení jsme obě nesly velmi těžce. Když byl můj muž v práci, s péčí o děti pomáhala babička, “ vzpomíná na těžké období paní Simona. Následovala série chemoterapie, pak operace, při níž Matyáškovi lékaři odstranili nádor i s měkkými tkáněmi a pažní kostí. Pakopět další chemoterapie.  

Krátce po stanovení diagnózy byla rodině v nemocnici nabídnuta pomoc Dobrých andělů. „Příspěvek nám byl zaslán následující měsíc od podání žádosti. Nejvíce jsme ho využívali na úhradu nízkobakteriální stravy, nutridrinků a doplatky na léky,“ říká paní Simona, která se po ukončení rodičovské dovolené již do zaměstnání nevrátila a musela po 10 letech zavřít svůj kadeřnický salon, aby mohla být synovi v nemocnici na blízku. „Někdy jsme z finanční pomoci Dobrých andělů hradili i běžný chod domácnosti. Děkujeme jim za jejich ochotu pomáhat druhým,“ dodává. 

Téměř po roce a půl byla náročná léčba ukončena. Bohužel se nyní musí Matyášek potýkat s jejími následky – Fanconiho syndromem, který s sebou nese trvalé poškození ledvin. Jedná se o poruchu zpětného vstřebávání důležitých látek, a proto potřebuje vysoce nutriční stravu bohatou na bílkoviny, vitamíny a minerály. Zároveň užívá pravidelně léky. Matyášek začal postupně každý den navštěvovat školu, dle slov paní Simony si nyní váží každého dne a učení ho velmi baví.   

185 rodin s dětmi z Pardubického kraje již zažádalo o pomoc Dobrých andělů.

Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá rodinám s dětmi, kde rodič nebo dítě má onkologické onemocnění nebo jinou vážnou nemoc. Cílem je pravidelná finanční pomoc, která pomůže zvládnout rodině situaci snadněji. Vážnou diagnózu často doprovází ztráta či přerušení zaměstnání jednoho z rodičů. 

Máte chuť zapojit se také? Dobrým andělem se můžete stát na www.dobryandel.cz. Nadace DOBRÝ ANDĚL odevzdá Vaše příspěvky do posledního haléře rodinám s dětmi, protože její provoz je financován ze soukromých prostředků zakladatelů a dalších filantropů.