Otázky k pojištění schopnosti splácet a pojištění kybernetických rizik

Odpovídá: Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovna 

Vztahuje se pojištění schopnosti splácet půjčku i na případ, kdy přijdu o práci ne formou jednostranné výpovědi od zaměstnavatele, ale dohodou?

Pojištění schopnosti splácet půjčku obecně chrání před riziky jako je úmrtí či invalidita, pracovní neschopnost nebo ztráta zaměstnání. Pokud pojištěný člověk přijde o práci, pojišťovna za něj hradí jeho měsíční splátky úvěru po dobu, než si práci najde. A toto pojištění se nevztahuje pouze na případy, kdy dostanete výpověď, ale také na situace, kdy se se zaměstnavatelem domluvíte na ukončení pracovního poměru dohodou například kvůli organizačním změnám nebo pro nadbytečnost.

Obávám se stále častějších útoků hackerů či praktik internetových zlodějů. Proti jakým hrozbám se můžu pojistit?

Kvůli používání moderních technologií čelí kybernetickým útokům bohužel stále více lidí. Díky naší novince – pojištění internetových rizik se můžete pojistit pro případy, kdy někdo ukradne vaši identitu a zneužije vaše internetové bankovnictví nebo údaje z vaší platební karty. Pojištění vám pomůže i s on-line nákupy, pokud z e-shopu obdržíte poškozené zboží nebo vám nedorazí vůbec. V rámci stejného produktu získáte IT asistenci odborníka, pokud si např. nevíte rady s vaším počítačem, dále kryjeme i náklady na obnovu ztracených dat z poškozeného zařízení, což se může hodit, pokud přijdete třeba o rodinné fotografie. Součástí služby je i pomoc v případě poškození on-line pověsti a právní asistence.