Operativní řízení policie Pardubického kraje je na jednom místě

V Pardubicích dnes bylo slavnostně otevřeno nové integrované operační středisko krajského policejního ředitelství Pardubického kraje. Mělo by zdokonalit operativní řízení policie v regionu a zlepšit komunikaci s hasiči a záchranáři. Novinářům to dnes řekl ředitel krajské policie Jan Švejdar.

"Integrovala se operační střediska z územních odborů, z bývalých okresů, na jedno místo. Cílem je zefektivnění a zlepšení služeb našim zákazníků, tedy všem naším občanům," uvedl Švejdar.
 
V novém centru je klimatizovaný operační sál se dvěma pracovišti pro příjem volání na tísňovou linku 158 a další čtyřmi pro každý ze čtyř okresů. Jsou vybavena vždy třemi monitory a komunikační technikou. Do Pardubic se přesunuli operační důstojníci z Chrudimi, Svitav a Ústí nad Orlicí. V jedné čtyřiadvacetihodinové směně pracuje osm policistů včetně vedoucího a pracovníka, který provádí lustrace pro hlídky v terénu. Dvě pracoviště jsou záložní, k dispozici je i místnost krizového řízení s dalšímu pracovišti.
 
"Všichni operační důstojníci sedí na jednom místě a mohou se mezi sebou domlouvat přímo," uvedl Švejdar.
 
Policie buduje integrovaná střediska v každém ze 14 krajů, dosud jich vzniklo včetně Pardubic 11. Na jejich vybudování získala 676 milionů korun z evropských fondů. Pardubické středisko stálo téměř 35 milionů korun.
 
zdroj: ČTK