Od pátku vyšetřuje policie popálení novorozence v Pardubicích

Policie od pátku vyšetřuje popálení novorozence v Pardubicích. Podle všeho šlo o nešťastnou událost, řekla ČTK mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Záchranáři, kteří dítě v pátek transportovali do nemocnice, uvedli, že dítě utrpělo popáleniny na téměř 30 procentech těla.

"Bližší informace k případu s ohledem na vyšetřování dosud nebudeme sdělovat. Vzhledem k tomu, v jakých podmínkách rodina žila, policie vyrozuměla sociální pracovníky," uvedla mluvčí. Novorozenec utrpěl závažné popáleniny, lékařům se ale podařilo stabilizovat jeho životní funkce. Prognóza je však nejistá, řekla ČTK mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) Petra Pekařová.

Dítě je nyní právě ve VFN, ačkoli záchranáři ho v pátek nejprve z Pardubic vrtulníkem převezli do specializovaného centra popáleninové medicíny pražské vinohradské nemocnice. Na tamní jednotce intenzivní péče ale ČTK řekli, že lékaři rozhodli o jeho převozu do traumacentra VFN, protože jde o čtrnáctidenního novorozence a pro tak malé děti je pracoviště ve všeobecné nemocnici vhodnější.
 
Server idnes.cz uvedl, že rodina žila v rozestavěném domě bez sociálního zařízení, který částečně obývají i bezdomovci. Podle serveru novorozenec utrpěl popáleniny při přípravě ke koupání, kdy nemluvně do vaničky s horkou vodou vložil v nestřeženém okamžiku jeho dvouletý sourozenec.
 
zdroj: ČTK