Nový úřad práce v Pardubicích se zatím stavět nebude

Nová budova úřadu práce v Pardubicích za 162 milionů korun bez DPH se zatím stavět nebude. Stavební firma by potřebovala víc času na dokončení zakázky. Podmínky evropské dotace to ale neumožňují. ČTK o tom dnes informovala v tiskové zprávě mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. 

Úřad práce měl stát v bývalých Masarykových kasárnách u ulice S.K. Neumanna. Tuto část areálu vlastní stát, zbytek vlastní město. Stavbaři měli postavit dva dvoupodlažní vzájemně propojené objekty, v jednom z nich mělo být školicí středisko. 
    
Zakázku vyhrály společnosti Chládek a Tintěra a Marhold. Staveniště si měly příští týden převzít. Úřad práce posunul dokončení stavby o dva měsíce, konkrétně do konce listopadu příštího roku. Stále ale není podepsaný dodatek smlouvy, který toto mimo jiné zohledňuje, řekl dnes ČTK předseda představenstva společnosti Chládek a Tintěra Petr Pejcha. 
    
"Termín není pro nás reálný. Navrhujeme dokončení na jaře 2016. Podle mých informací dál jednáme a do úterý bychom si měli vše vyjasnit," dodal Pejcha. 
    
Stavba byla podle Beránkové připravená, měla platná územní a stavební povolení a byla hotová veškerá dokumentace. Více než dvě třetiny nákladů, 112 milionů korun, měla zaplatit Evropská unie. Teoreticky by nový úřad práce mohl zaplatit stát. 
    
Projekt úřadu práce měl od počátku napjaté termíny, zdržela jej také námitka jedné obyvatelky sídliště Višňovka, že prosklená stavba bude oslňovat dopravu. Klienti úřadu práce v Pardubicích zatím docházejí na čtyři dislokovaná pracoviště. Nový úřad práce měl všechny pobočky koncentrovat na jedno místo. 
 
zdroj: ČTK