Německá kapela Scorpions zavítá do Pardubic

Německá kapela Scorpions po čtyřech letech zavítá do České republiky. Jediný koncert odehraje 8. května v Pardubicích. Fanouškům představí své největší hity za 50 let své kariéry. ČTK o tom informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Kapela je od roku 2010 na rozlučkovém turné, kdy oznámila konec kariéry. V tomto roce hrála v České republice hned dvakrát. Do pražské O2 Areny na Scorpions přišlo v březnu podle pořadatelů asi 12.000 lidí. O měsíc později skupina vystoupila na volebním mítinku ČSSD v Ostravě. Do Ostravy se Scorpions vrátili ještě v červnu 2011.
 
Doménou heavymetalové skupiny jsou rockové balady i rychlé písně. Za dobu své kariéry muzikanti z Hannoveru spolupracovali s Berlínskou filharmonií, vyzkoušeli si elektronické experimenty a vydali akustickou desku. Nejvíc je proslavili hity Rock you like a Hurricane, Still Loving You a Wind of Change, píseň je jedním ze symbolů pádu Berlínské zdi v roce 1989. Pod názvem Pískaná je neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.
 
Skupina Scorpions vznikla v roce 1965 nejdřív jako žákovský soubor. Založil jej Rudolf Schenker. Na profesionální dráhu se kapela vydala v roce 1969. Na vrcholu byla v 80. letech. Z roku 1984 pochází deska Love At First Sting, která je považovaná za jejich nejlepší. Z ní také pocházejí jejich největší hity. V současnosti kapela vystupuje v sestavě Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytary), Matthias Jabs (kytary), Pavel Maciwoda (baskytara) a James Kottak (bicí).
 
zdroj: ČTK