Nejlepší web má Srdíčko a škola na Dubině

Pardubická radnice vyhlásila výsledky soutěže o nejlepší školní web, kterou vyhlásila letos v září. Vítězem v kategorii základních škol se stala ZŠ na Dubině, z internetových stánek mateřských škol porotu nejvíce zaujal web MŠ Srdíčko a z hodnocení internetových prezentací domů dětí a mládeže vyšel vítězně DDM Delta.

Město se rozhodlo vyhlášením soutěže motivovat svá školská zařízení k rozvoji webové prezentace, kterou považuje za důležitý nástroj moderní komunikace. Soutěže se zúčastnily všechny mateřské, základní školy a domy dětí a mládeže, jejichž zřizovatelem je statutární město Pardubice. Měly necelé dva měsíce na aktualizaci a inovaci svých internetových stránek. Komise pak hodnotila rozsah stránek, jejich aktuálnost a relevanci informací, stejně jako grafiku, použitelnost a nápaditost webů i jejich technické parametry.

„Potřebovali jsme zjistit, jaká je úroveň webových prezentací našich zařízení, abychom pak nastavili určitý standard, kterého chceme dosáhnout. Vítězné weby budou standardem, jehož by měly postupně dosáhnout stránky všech našich škol,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.
 
V kategorii mateřských škol vyhodnotila komise jako nejlepší internetové stránky Mateřské školy Srdíčko, školka za ně získala šek na15.000 korun.  Druhé místo a šek na 10.000 korun obsadila Mateřská škola  sídlící v ulici K Polabinám, třetí místo a 5000 korun  Mateřská škola Korálek. Šeky ve stejné hodnotě si odnesla i trojice nejlépe hodnocených základních škol. V této kategorii se komisi nejvíce líbily stránky Základní školy Dubina, druhá skončila Základní škola v Prodloužené ulici a třetí základní škola Spořilov. V kategorii domů dětí a mládeže byl komisí nejlépe hodnocen Dům dětí a mládeže Delta, který získal šek na 10.000 korun. „Náměstek primátorky František Brendl udělil zvláštní cenu ZŠ praktické A. Krause a Simon Karamazov, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, která byla v této soutěži naším partnerem, mateřské škole Korálek,“ řekla vedoucí odboru komunitních služeb Ivana Liedermanová.