Muž ukradl lešení za 90 tisíc korun

Na lince 158 přijali policisté oznámení na neznámého pachatele, který v době od 4. do 5. března odcizil složené hliníkové lešení a žebřík z oploceného areálu na Fáblovce v Pardubicích. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

„Pachatel si ale lup dlouho nenechal. Rozhodl se, že ho zpeněží v kovošrotu. Než však dostal za přivezený materiál zaplaceno, dorazili do sběrny i policisté. Ti podezřelého 35letého muže ve sběrně zadrželi a převezli ho na služebnu k podání vysvětlení,“ uvedla mluvčí pardubické krajské policie Andrea Muzikantová.

Nebylo to poprvé, co se policisté s mužem setkali. Areál, ze kterého odcizil hliníkové lešení, navštívil také poslední únorový den, kdy byl při činu přistižen. „Podezřelý muž se k opakovaným krádežím doznal a slíbil, že pokud bude jeho stíhání vedeno na svobodě, bude pracovat a další trestné činnosti se nebude dopouštět. Celková škoda na všech odcizených věcech byla vyčíslena na zhruba 90 tisíc korun,“ dodala Muzikantová.

Za trestný čin krádeže spáchaného formou pokračování hrozí muži v případě pravomocného odsouzení trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. „Kriminalisté podali na státní zastupitelství podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby a soudce návrh státního zástupce akceptoval. Obviněný muž je stíhán vazebně,“ řekla Muzikantová.