Máj, lásky čas oslavili na Dukle

V pátek proběhl na Dukle první ročník Májových slavností. Během nich měli na náměstí Dukelských hrdinů občané možnost zhlédnout vztyčenou májku, folklorní soubory nebo si poslechnout pardubickou folkovou skupinu Pouta.  

„Na obvodě nás napadlo uspořádat májovou veselici. Myslím si, že by bylo dobré podobné akce konané v Pardubicích rozprostřít po jednotlivých obvodech. Nechceme například konkurovat zavedené polabinské pouti nebo tradičnímu svítkovskému pálení čarodějnic, tudíž jsme si zvolili májové oslavy. Budou-li se různé akce konat na různých místech Pardubic, budou mít obyvatelé chuť navštívit i jinou část města, než kde bydlí nebo se obvykle pohybují,“ vysvětlil starosta pořádajícího pátého městského obvodu Jiří Rejda.

Soutěžilo se o nejlepší domácí koláče a nechyběla ani májka. „Co vím, jedná se o první májku postavenou ve vlastním městě, další staví až v Popkovicích. U nás jí nahrála i rekonstrukce dukelského náměstí, kde přibyla šachta na vánoční strom a nám přišlo líto ji využít jen jednou za rok. Tak teď tam stojí májka,“ dodal starosta.