Lyžařská centra v Pardubickém kraji hlásí dobré podmínky

Lyžařské podmínky v areálech Pardubického kraje jsou před víkendem velmi dobré. Na svazích leží až metr sněhu. Oteplení a následné ochlazení zkvalitnilo sněhovou pokrývku, zjistila ČTK mezi provozovateli skicenter. 

"Měli jsme dostatečnou vrstvu technického sněhu, po ochlazení připadlo deset centimetrů sněhu. Spojil se prašan s technickým sněhem, což je ideální směs pro lyžování," řekl Robert Vokáč z hlineckého areálu. 

V Hlinsku jezdí lyžaři na prodloužené sjezdovce, která vede přes most. Dětský vlek a parkoviště jsou zdarma. Návštěvnost se tento týden zlepšila, protože jsou jarní prázdniny. S větším počtem lidí počítají v areálu ještě příští týden. 
    
Skiareál Sněžník v Dolní Moravě nabízí dobré sněhové podmínky. Na sjezdovkách je 90 až 105 centimetrů sněhu. Všechny služby jsou v provozu, areál dvakrát týdně protahuje běžecké trasy dlouhé 30 kilometrů a od loňské sezony nabízí centrum ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu. 
    
"Díky hotelu se nám zvedla návštěvnost v lyžařské škole a půjčovně. Změnila se nám klientela, která je náročnější, což není na škodu," řekl Petr Vrzal s areálu. 
    
V Červené Vodě u Čenkovic připravují technický sníh, který se mísí s přírodním. Připadlo ho tam asi 15 centimetrů. O víkendu má být slunečno, což jistě přiláká spoustu lyžařů, řekl Radek Procházka ze skicentra. "Oproti loňsku máme lepší návštěvnost," dodal. 
    
V Pardubickém kraji si teď lyžaři mohou zalyžovat také na menších sjezdovkách v Přívratu a Pekláku u České Třebové nebo Dlouhoňovicích na Orlickoústecku a Poličce na Svitavsku. Mimo provoz je sjezdovka v Trhové Kamenici na Chrudimsku. 
 
zdroj: ČTK