Kvůli suchu se denně likviduje několik požárů

I v pondělí 26. března hasiči Pardubického kraje zasahovali opět u požárů porostu. Jen od 14.30 hodin do 20 hodin zasahovali u pěti událostí.

Požár trávy nedaleko skautské klubovny v Dolní Dobrouči likvidovaly tři hasičské jednotky. Jednalo se o plochu přibližně 30 x 40 m. Plameny hasiči zlikvidovali hodinu po příjezdu na místo události. Po dohašení bylo nutné prolít skrytá ohniska velkým množstvím vody, aby nedošlo k opětovnému rozhoření.

V Pardubických Polabinách hořel odpoledne strom a plameny se rozšířily i na trávu. Hasiči požár během několika minut zlikvidovali.

Ve Svitavách-Lánech dvě hasičské jednotky hasily plameny, které zasáhly trávu na ploše 300 m2. Požár se rychle šířil i na nedaleký dům. Ten se podařilo před plameny ochránit. Plameny poškodily nejen trávu, ale také přibližně 30 m plotu. Škoda nebyla dosud vyčíslena.

Na Chrudimsku vyjížděli hasiči k požáru lesního podrostu v Luži, místní části Doly. Požár způsobil najatý pracovník pro pálení klestu. Pod strání začal pálit na hromadě klest po těžbě a od tohoto ohniště došlo ke vzniku požáru a jeho rozšíření do vysokokmenného porostu borovice. Terén byl velmi prudký, strmý a nebezpečný a hasičům velmi komplikoval zásah. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Škoda, kterou plameny způsobily, nebyla dosud vyčíslena. Vyšetřovatel hasičů na místě případ uzavřel blokovou pokutou.

V 19.12 hodin byli povoláni profesionální hasiči z Chrudimi a dobrovolní hasiči z Chrasti k požáru u rybníka v Chrasti. Tady se jednalo o požár strniště v oranici.

zdroj: ČTK