Kvůli hlodavcům uzavřela SZPI prodejnu Kubík v Pardubicích

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela prodejnu značky Kubík v Kostnické ulici v Pardubicích. V obchodě s potravinami byli mrtví i živí hlodavci. Dnes to SZPI uvedla v tiskové zprávě.

V pardubické prodejně našli inspektoři několik živých a mrtvých hlodavců, myší trus a větší množství potravin se zjevnými známkami myšího požeru. "Kontrola zjistila 36 balených mléčných výrobků - jogurtů a zakysané smetany - s porušením aluminiového víčka od hlodavců a kontaminovaným obsahem," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Inspekce našla i živého hlodavce v chladicím zařízení s uskladněnými mléčnými výrobky, hlodavci perforovaná balení čerstvého ovoce a zeleniny, mrtvé hlodavce a myší trus v přepravkách s pečivem a na podlaze prodejny.
 
Kontroloři před několika dny dočasně uzavřeli také prodejnu potravin Than Cao Thi v ulici Slovanská v Plzni. V době kontroly byl v prodejně silný obtěžující zápach, plíseň na zdech a opadaná omítka.
 
"Zboží prodejce nabízel volně uložené na podlaze a v zázemí prodejny byly potraviny uskladněny společně s obývacím nábytkem. Inspekce proto zakázala užívání prostor až do odstranění uvedených nedostatků. Provozovatel podmínky pro znovuotevření splnil 27. září," uvedl Kopřiva.
 
zdroj: ČTK