KLUB 27 na našich divadelních prknech

Po sérii úspěšných koncertů na Malé scéně ve dvoře se agentura Pardubický bigbeat včera a dnes rozhodla uspořádat akci pro větší počet diváků, a to přímo na prknech Městského divadla. V pondělí 19. listopadu zde od 19.00 hodin vystoupí rockové skupiny Red Guitars a Simulantenbande a smyčcový Corvus Quartet doplněný o dechovou sekci (Pavel Merta / saxofon a Lubomír Hron / trubka). Večerem návštěvníky provede jeden z nejoblíbenějších pardubických herců Ladislav Špiner.

Tématem koncertu bude pocta členům KLUBU 27 – bluesovým a rockovým muzikantům, kteří zemřeli v pouhých sedmadvaceti letech. Společným rysem všech osobností tohoto exkluzivního, i když mírně morbidního klubu bylo nevšední hudební nadání, které je ruku v ruce s jejich originální tvorbou proslavilo již ve velmi mladém věku. Rovněž to ale byl i sklon k alkoholu a drogám, jež u většiny z nich byly příčinou jejich předčasného úmrtí.

Během večera diváky potěší skladby, které hráli a zpívali nejvýraznější příslušníci Klubu 27: Robert Johnson (1911-1938), Brian Jones (1942-1969), Janis Joplin (1943-1970), Jimi Hendrix (1942-1970), Jim Morrison (1943-1971) a Kurt Cobain (1967-1994). Zazní ale i skladby žánrově spřízněných interpretů (Freddie Mercury, Yardbirds, Jethro Tull) a dojde i na francouzské okénko (Edith Piaf a Jacques Brel).

Skupina Red Guitars odstartovala svou dráhu v roce 2006 se třemi červenými kytarami a touhou zahrát si rockové pecky svého mládí. Jelikož je v kapele zpěvačka, písně si vybírá z tvorby rockových a bluesrockových ženských hvězd z celého světa (Janis Joplin, Suzi Quatro, Joan Jett, Anouk, Cranberries, 4 Non Blondes), občas ale sáhne i po skladbách Led Zeppelin, Deep Purple, Clash, Steppenwolf, ZZ Top a další. Postupem času si kapela opatřila více nástrojů (ne vždy červené) a provedla personální změnu na postu bubeníka, hrát v klubech, na soukromých a firemních akcích a také na plesech ji však těší i nadále.

Uskupení Corvus Quartet vzniklo v roce 2004 ze členů Komorní filharmonie Pardubice jako snaha rozšířit jejich hudební působnost o nové a nezvyklé žánry, doposud pro složení klasického smyčcového kvarteta málo užívané. Proto v repertoáru najdeme skladby napříč spektrem hudebních dějin od Bacha, Mozarta, Dvořáka až k The Beatles, Pink Floyd či Dream Theater. Nezanedbatelnou součástí jejich tvorby je též hudba filmová. Zde je třeba zmínit, že úpravy skladeb pro Corvus Quartet jsou z pera Petra Vrány. 

Simulantenbande je parta muzikantů, jejíž kořeny sahají až do roku 1965. Kapela hraje staré bigbeatové skladby 60. let 20. století. Její repertoár sestává z klasických bluesových standardů od velikánů, jako byli Muddy Waters, Willie Dixon, Elmore James či Robert Johnson, stejně jako ze skladeb Rolling Stones, Yardbirds a Doors – prapůvodních vzorů členů skupiny. Kapela vystupuje především v rockových a bluesových klubech v Pardubicích, Kutné Hoře a v Praze.

Vstupenky již v prodeji - online ZDE.

http://www.vcd.cz