Kapela Kabát dnes v Pardubicích zahájí turné s big bandem

Nejpopulárnější tuzemská hudební skupina Kabát dnes v pardubické ČEZ Aréně zahájí sérii koncertů s big bandem. Po vystoupeních v Olomouci, Ostravě, Brně, Plzni a Praze zakončí turné ojedinělých koncertů s hráči na dechové nástroje 8. června v Teplicích. O turné je velký zájem, podle organizátorů jsou už koncerty v Pardubicích, Olomouci a Praze vyprodány. 

Návštěvníky čeká originální scéna ve stylu 30. let, bohaté videoprojekce, velkolepě pojatá světla, pyrotechnika a podobně. Celý tým k turné bude mít 81 lidí. Nápad k nečekanému spojení Kabátu s big bandem prý vyplývá i z faktu, že se dechové nástroje často objevují v nahrávkách kapely, která se chce nyní obejít bez pomoci "různých playbacků a mašinek". Jde o volné pokračování projektu Banditi di Praga. 

První album Má ji motorovou kapela vydala v roce 1991 a vysloužila si pověst "buranské" bigbítové formace už proto, že se na obal desky nechala nafotit u vepřína. Za deset let už kralovala žebříčkům prodejnosti, zpěvák Josef Vojtek se pak také díky účinkování v muzikálech stal celebritou. Kabát v posledních šesti letech pokaždé zvítězil v kategorii skupin v hudební anketě Český slavík. Poslední album Banditi di Praga vydala skupina v prosinci 2010 a za 14 dnů se ho prodalo kolem 70.000 kusů. 
 
zdroj: ČTK