Hasiči vyjížděli k nehodám prasklého potrubí

Mrazivé počasí způsobuje v celé republice praskání desítek vodovodních potrubí. Hasiči Pardubického kraje jen za úterý 14. února likvidovali hned čtyři podobné havárie.

Voda z prasklého zamrzlého potrubí zatopila sklepy v domech na předměstí ve Svitavách v ulici U Stadionu. Voda prosákla z uličního vodovodního řadu. Hasiči se snažili vodu nasměrovat z chodníku do kanálu, aby netekla do domů. Pracovníci vodovodů a kanalizací uzavřeli hlavní řad a hasiči nasadili k odčerpání vody kalová čerpadla. Další čerpání vody čekalo na hasiče v ulici Víta Nejedlého ve Svitavách. Hasičům se podařilo vodu ze všech zatopených domů odčerpat deset minut před polednem.

Pardubičtí hasiči zasahovali ve Svítkově v ulici V Oklikách, kde pravděpodobně došlo k prasknutí vodovodního řadu. Tekoucí voda zaplavila okolí. Hasiči nalezli uzávěr vody před domem a vyčkali do příjezdu pracovníků VaKu. O uzavření vody byli informováni i policisté.

V odpoledních hodinách pardubičtí hasiči likvidovali tekoucí vodu v bytě v ulici Na Okrouhlíku v Pardubicích. Hasiči uzavřeli přívod vody do bytu a na místo přivolali pracovníka VaKu. V půl osmé večer zasahovali hasiči v pardubické Husově ulici, kde došlo k prasknutí vodoměru. Havarijní službu přivolala na místo městská policie.

zdroj: ČTK