Dopravu z Pardubic do Přelouče komplikuje na dva týdny výluka

Přes dva týdny zkomplikuje přepravu cestujícím na hlavním železničním koridoru mezi Pardubicemi a Přeloučí výluka jedné traťové koleje. Začala 3. října a potrvá do 18. října. Kromě zpoždění vlaků budou muset cestující kvůli výluce přesedat na autobusy, které pojedou do obcí mezi Přeloučí a Pardubicemi, sdělil ČTK ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubicích Michal Štěpán.

"Předpokládané zpoždění regionálních a dálkových vlaků může dosáhnout až dvacet minut," uvedl Štěpán. Některé vlaky, které pojedou odklonem mimo Kolín a Prahu-Libeň, ale budou zpožděné zhruba o hodinu. Spěšné a osobní vlaky jsou v úseku mezi oběma městy nahrazeny vlaky kategorie EC, Ex a R. V Pardubicích a Přelouči je zajištěn přestup na odřeknuté spěšné a osobními vlaky. Ty budou mít v úseku Přelouč - Kolín asi deset až 25 minut zpoždění, u některých se změní jízdní řády, další budou zrušeny bez náhrady.

Do zastávek mezi Přeloučí a Pardubicemi bude jezdit náhradní autobusová doprava. Do Valů a zpět pojedou autobusy z Přelouče, případně mohou lidé využít vlaky z Heřmanova Městce. Zastávky Pardubice-Svítkov a Pardubice-Opočínek bude obsluhovat minibus jezdící mezi Pardubicemi a Přeloučí.
 
zdroj: ČTK