Březnový požár v pardubické firmě Rekla založil žhář, píše Deník

Rozsáhlý požár v pardubické firmě na recyklací minerálních olejů Rekla, který muselo 29. března hasit 15 hasičských jednotek, založil žhář. K tomuto výsledku dospěl po téměř pěti měsících vyšetřovatel hasičů. Informuje o tom pondělní Pardubický deník. "Na místě byla nalezena dvě ohniska požáru. Případ byl proto postoupen Policii České republiky," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková....

Rozsáhlý požár v pardubické firmě na recyklací minerálních olejů Rekla, který muselo 29. března hasit 15 hasičských jednotek, založil žhář. K tomuto výsledku dospěl po téměř pěti měsících vyšetřovatel hasičů. Informuje o tom pondělní Pardubický deník.

"Na místě byla nalezena dvě ohniska požáru. Případ byl proto postoupen Policii České republiky," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Pokud policie kvalifikuje případ jako obecné ohrožení, hrozí pachateli v osm až 15 let vězení. Škoda dosáhla podle původních odhadů 20 až 25 milionů korun.
 
K rozšíření požáru přispěla podle hasičů i nekázeň společnosti Rekla. Oheň živily i oleje, které hořely v plechovém přístřešku, kde vůbec neměly být.
 
zdroj: ČTK