Blíží se nabitý víkend, milovníci koní i motorek si přijdou na své

V sobotu 13. října odstartuje 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Slavnostní zahájení dostihového dne se uskuteční v 10.45 hodin, brány závodiště už budou otevřeny od 9 hodin. První dostih startuje v 11 hodin. Plochodrážní závod 64. Zlatá přilba města Pardubice se pojede o den později.

Pro návštěvníky Velké pardubické jsou připraveny tradiční parkovací plochy, tedy v tu dobu uzavřená silnice I/37 směrem na Chrudim a plochy letiště Pardubice. Odtud bude diváky převážet kyvadlová doprava, dopravní podnik také posílí městskou hromadnou dopravu. Návštěvníci budou moci využít Českých drah, které posílí spoje z hlavního nádraží na zastávku Pardubice – závodiště. Po dohodě s organizátory Zlaté přilby se sobotní plochodrážní mistrovství světa juniorů uskuteční až v podvečerních hodinách tak, aby návštěvníci Velké pardubické měli příležitost v klidu opustit závodiště.

 
Přeprava na Velkou pardubickou a Zlatou přilbu
 
Trasy posilových spojů v sobotu 13. 10.:
 
Z Polabin, Sluneční po trase: Bělehradská ul. – Masarykovo nám. – Hl. nádraží, Albert HM – Závodiště. (První spoj v 10:30)
 
Z Dubiny, sever po trase: ul. Na Drážce – ul. Dašická – nám. Republiky – Masarykovo nám. – 17. listopadu – Teplého – Závodiště. (První spoj v 10:35)
 
Z Dubiny, točny po trase: Židov – Sakařova ul. – tř. Míru – 17. listopadu – Teplého ul. – Závodiště. (První spoj v 10:55)
 
Z Hl. nádraží: přes nadjezd Paramo na st. Závodiště. (První spoj v 10:30)
 
Po ukončení závodu bude zajištěn rozvoz diváků ze stanice Závodiště – Hlavní nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – tř. Míru. Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek.
 
Trasy posilových spojů v neděli 14. 10.:
 
Z Polabin, Sluneční po trase: Bělehradská – Masarykovo nám. – Palackého – Svítkov, park. (První spoj v 11:00)
 
Z Dubiny, sever po trase: Na Drážce – Dašická – nám. Republiky – Masarykovo nám. – 17. listopadu – Teplého – Svítkov, park. (První spoj v 10:50)
 
Z Dubiny, točny po trase: Židov – Sakařova ul. – třída Míru – 17. listopadu – Teplého – Svítkov, park. (První spoj v 11:10)
 
Z Hl. nádraží – Hl. nádraží, Albert HM – Závodiště – Svítkov, park. (První spoj v 10:50)
 
Po ukončení závodu bude zajištěn rozvoz diváků ze stanice Svítkov, park po trase Popkovice, křižovatka – Letiště – Závodiště – Hl. nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – tř. Míru. Ve stanici Svítkov, park bude zřízen předprodej jízdenek.
 
V posilových spojích je umožněn nástup jen předními dveřmi. Podrobné jízdní řády na www.dpmp.cz.
 
Dne 12. 10. v době od 10:00 do 20:00 hodin, dne 13. 10. v době od 9:00 do 21:30 hodin a     14. 10. v době od 7:00 do 19:00 hodin bude z důvodu konání plochodrážních závodů ve Svítkově vedena linka č. 15 obousměrně odklonem po místní komunikaci kolem hřbitova a ul. Motoristů. Spoje linky číslo 15 vynechají zastávky Popkovice, křižovatka a Svítkov, stadion. Nejbližší obsluhovaná zastávka je Svítkov, park.