Právě se nacházíte:

BACK TO OFFICE

Letních dnů už mnoho nezbývá, teplému období je pomalu konec a s ním i možnost nosit šaty a lehké overaly. Jak pro školáky, tak dospělé je podzim začátkem doby, kdy končí čas odpočinku a vrací se zpět do školních lavic či zaměstnání. Ať už je prostředí vaší kanceláře spíše neformální nebo si u Vás potrpí na dresscode, je čas obohatit svůj šatník o potřebné kusy na správné zahájení nové sezóny.  

Pracovní dress-code se dělí do šesti skupin z nichž si tři představíme.

„Casual“ – neformální

Název této skupiny hovoří sám za sebe. Při tomto dresscodu si na vaše pracoviště můžete vzít téměř cokoliv. Pro pány ekvivalent oděvu známé seriálové postavy Homera Simpsona, pro ženy pak jejich oblíbené jeany se stylovým topem a nějakými těmi teniskami. Casual módu nakoupíte třeba v Polo Ralph Lauren, Versace Jeans, Pietro Filipi a další.

„Smart-casual“ – něco mezi

Je nejčastěji se vyskytujícím stylem českých kanceláří. Klíčovým úkolem tohoto dresscodu je najít ideální mezistupeň mezi neformální a formální sférou. Podzimní sáčko s našitými lokty, kostkované košile či vesty v kombinaci s polobotkami pro muže. Ženským tipem by pak byli pásové sukně s blůzou či černé kalhoty s barevným topem a svetříkem navrch.

Pánové mohou vybírat v obchodě Stones, Siedensticker a dámy třeba u Armani Outlet, Sarar.

„Business“ – šaty, obleky, kostýmy

Tento styl je záležitostí korporátního světa. Nabízí se zde dva stupně – formální a neformální. Pro džentlmena v tomto případě spočívá rozdíl jen v barvách šatů, kdy se ve formálním preferuje spíše černá a u neformálním pak šedá, tmavě modrá či hnědá. Dámy, ženy, slečny dají v tomto případě přednost lodičkám, šatům, kostýmům.

Skvěle propracované Business kousky můžete zakoupit u značky Blažek, Jerem, Park Avenue a další.