Aquacentrum Pardubice navštívily během prvních dnů tisíce lidí

Pardubické aquacentrum má za sebou první dny svého provozu. Premiéroví návštěvníci si jeho prostory prošli při Dnu otevřených dveří. Prostory areálu si takzvaně „na sucho“ přišlo prohlédnout 3500 lidí!

„Zájemci o prohlídku přicházeli už před osmou hodinou ráno. Role průvodců se ujalo patnáct plavčíků oblečených ve slušivých oranžových trenýrkách a bílých tričkách. Všechny hosty prováděli v pětiminutových intervalech a někteří plavčíci zvládli během dne až dvacet třicetiminutových prohlídek,“ vysvětluje ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

Nejčastější dotazy se týkaly objemu vody v bazénu, teploty vody, ceníku a termínu otevření letní pláže. „Jsme rádi, že mezi návštěvníky byli i lidé na vozíku, kterým jsme věnovali individuální péči a ukázali jim, že areál je díky systému výtahů přístupný opravdu pro všechny,“ říká předseda správní rady obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která areál provozuje, René Živný. Také oni si ovšem budou muset počkat na otevření venkovních bazénů. Ty totiž, na rozdíl od vnitřních prostor, přivítají první návštěvníky o několik týdnů později, až se uchytí nově vysazené trávníky.
 
Ostrý provozní start aquacentra si zaměstnanci odbyli až v pátek. První nadšenci bazén testovali už od šesté hodiny ráno a celkem jich během prvního dne přišlo více než šest set. Nadpoloviční většina z nich měla zájem o padesátimetrový bazén. Počet návštěvníků výrazně vzrostl o víkendu. V sobotu přišlo téměř tisíc osob a v neděli 1350. Podle statistik využívala polovina z nich padesátimetrový bazén, 46 procent zónu aqua a čtyři procenta wellnes. Návštěvníci ve většině případů použili levnější abonentní vstupné. Znamená to tedy, že si zakoupili a nabili čipy, které budou používat i při dalších návštěvách. „Během prvních dnů vznikly jen malé nedostatky technického rázu u odbavovacího systému. Díky vstřícnému přístupu zaměstnanců se vše dařilo zvládnout,“ dodává Vysoudil.
 
Zájemci o posilování mohou od 1. června využívat také nové fitness. „Nabízíme moderní fitness s nejnovějšími stroji a nářadím jako je TRX, Rip trainer a FTS konstrukce, která je zaměřena na cvičení s váhou vlastního těla. K dispozici jsou samozřejmě fitness trenéři, kteří vám rádi pomohou sestavit správný tréninkový plán,“ vysvětluje Jitka Malinská z marketingu Aquacentra Pardubice. Fitness mohou využívat ženy, muži nebo sportovní kluby. Pro maminky bude od září fungovat dětský koutek s možností hlídání dětí. Jedna hodina cvičení přijde na 55 korun a v ceně je navíc i padesátimetrový bazén. Fitness je navíc otevřené už od šesti hodin ráno a zavírá až ve 21.45.
 
Podrobnější informace k provozu areálu naleznou zájemci na nových webových stránkách http://www.aquapce.cz.